Letní žilní screening - Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!

Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00 Laserová operace křečových žil

Laserová operace křečových žil

Na našem pracovišti používáme jako jediní v České republice technologicky nejvyspělejší laserový systém simLA 6 ®️ 1940nm německého výrobce iMS. Patentovaná technologie tohoto laseru je tak šetrná, že v mnoha případech umožňuje provedení zákroku zcela bez použití anestezie. V tom je tento laser zcela unikátní. (Jiný typ laseru ani o stejné vlnové frekvenci technologicky nedosahuje takové šetrnosti a efektivnosti zároveň).

Popis metody

Jde o ambulantní zákrok, při kterém je postižená žíla uzavřena laserovou energií emitovanou speciálním generátorem. Ta je dále vedena tenkou sondou zavedenou nepatrným otvorem do žíly, která má být ošetřena. Tepelná energie uvolňovaná na jejím konci zahřívá vodu, která je součástí krve, až na 60-80 st.C. Tato tepelná energie vede ke smrštění žilní stěny, strukturálním změnám vnitřních vrstev ošetřeného úseku varixů následovaných invazí zárodečných buněk vaziva. Výsledkem je uzavření žíly a požadované přerušení nežádoucího krevního toku rozšířenými úseky žil.

SimLa6 představuje nejšetrnější dostupnou termální metodu pro endovenózní ošetření žil.. Díky vlnové délce 1940nm dochází k absorpci tepla přímo v požadovaném místě - tedy uvnitř žíly, a v nejbližším okolí. Efektu je docíleno až 5-násobně vyšší absorpcí laserové tepelné energie oproti jiným přístrojům, které pracují s vlnovou délkou 1470 nm (starší či technologicky zastaralé modely s vlnovými délkami 810, 980, 1064nm aj. jsou považovány ve světové literatuře za zastaralé a pro ošetření žil již zcela nevhodné).

Energie je tedy cílena přesně tam, kde je jí třeba, a dochází k minimálnímu poškození okolní tkáně! Metoda je tak šetrná, že ji je možné, za určitých okolností, provést zcela bez anestezie, což bylo až doteď u laserových zákroků zcela nemožné.

Věda stojící za úspěchem

Zásadním rozdílem laseru o vlnové délce 1940 nm, v porovnání s ostatními systémy, je odlišná absorpce tepla v krevním řečišti. Lasery pracující s nižší vlnovou délkou působí primárně na v krvi obsažený hemoglobin, zatímco simLA 6 ® předává energii cestou vodní složky krve.

To má za následek již zmiňovanou až 5-násobně vyšší absorpci laserové tepelné energie. Přístroj si díky tomu vystačí s mnohem nižším výkonem, což v důsledku znamená menší poškození tkáně v okolí ošetřované žíly. Následná reakce v průběhu ošetřené žíly je minimální s nepatrnou dobou rekonvalescence.

Pro koho je metoda určena?

Ošetření EVLA je určeno, podobně jako jiné endovenózní metody, pro pacienty se širokým spektrem typů varixů - především pak kmenových a postranních varixů, včetně těch provázených komplikacemi jako je svědění, křeče a otoky končetin, stejně tak jako pro pokročilá stádia s již vyvinutými pigmentacemi, chronickou atrofií a zánětem podkoží, probíhajícím či zhojeným bércovým vředem.

Konečný výběr metody by však nakonec vždy měl provést indikující lékař na základě podrobného komplexního vyšetření zakončeného ultrazvukovým mapováním.Výsledný efekt je přímo vázán na výběr metody, plánu ošetření a následné péče - jednorázovým výkonem prakticky\ nikdy péče o pacienta s varixy nekončí - je celoživotní.

Výhody a nevýhody

Výhody laserového ošetření obecně

Výhody ošetření laserem simLA 6 ®️ navíc:

 

Co je nového

LETNÍ SCREENING

27.06.2022

Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!!!!

číst dále

ECHOTERAPIE- revoluční metoda léčby křečových žil v Centru dermatologické angiologie

24.06.2022

  Rádi bychom Vás informovali a dostupnosti nejnovější metody léčby křečových žil na našem pracovišti. Konkrétně se jedná o technologii odborně nazývanou ECHOTERAPIE. Více se dozv…

číst dále

PROVOZNÍ ŘÁD v “postpandemickém období"

02.04.2020

  INFORMACE pro pacienty ohledně šíření koronaviru Covid-19   Vážení pacienti,   Centrum Dermatologické Angiologie je standardně otevřeno!   Provoz je upraven na mírně zvýšen…

číst dále