Letní žilní screening - Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!

Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00

Novinka

Speciální cílená komprese po ošetření mikrovarixů

02.04.2013

Jednou z nejčastějších estetických komplikací skleroterapie  (přesněji mikroskleroterapie) malých varixů je slabé hnědavé zbarvení v jejich průběhu. Dochází k němu zhruba v 10% provedených ošetření. Nejde o technickou chybu při aplikaci sklerotizační látky, ale o náhodnou souhru více faktorů, jejímž výsledkem je tvorba drobných sraženin v ošetřené žíle a jejich pomalé vstřebávání. Červené krvinky se tak dostávají mimo samotnou žílu, a v nich obsažené krevní barvivo (hemoglobin), které obsahuje železo, se v okolní tkáni mění na hnědavý hemosiderin a zbarví kůži v průběhu žíly.Výsledný kosmetický efekt je tím narušen.

Prevence spočívá v pomalé aplikaci nízkých koncentrací sklerotizační látky, dostatečně dlouhá doba komprese, případně komprese cílená na vlastní průběh ošetřeného mikrovarixu. Na našem pracovišti používáme vlastní, námi vyvinutou metodu mikrokomprese (MUDr. Helena Procházková), která vzniku zbarvení prakticky vždy zabrání.

 

Metoda spočívá v krytí ošetřených míst mikrokompresivními proužky ze speciálního nedráždivého pěnového materiálu, které se fixuje na ošetřená místa a teprve potom kryje kompresivní punčochou.