Letní žilní screening - Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!

Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00 Křečové žíly - varixy

Křečové žíly - varixy

Varixy jsou jedním z nejčastěji se vyskytujících lidských onemocnění. Epidemiologické studie o výskytu tohoto onemocnění hovoří o více než 30% postižené populace. Poměr nemocných žen k mužům je 2:1 až 3:1.

Příčiny vzniku varixů

Základním faktorem pro vznik varixů je vrozená dispozice vedoucí ke snížení pevnosti a pružnosti žilní stěny. Žilní krev se vrací z dolních končetin díky důmyslnému funkčnímu mechanizmu, který se nazývá žilně svalová pumpa. Za normálních okolností dokáže tento systém vrátit zpět k srdci veškeré množství krve, které do končetin tepnami přitéká. U osob s výše zmíněnou vrozenou poruchou stavby žilní stěny může dojít buď samovolně nebo vlivem různých faktorů (práce ve stoje i v sedě, antikoncepce, těhotenství) v různé etapě života k postupnému rozšíření žilní stěny a vzniku viditelných křečových žil. Toto rozšíření vede následně k poruše žilně svalové pumpy.

To vše vede k řadě subjektivních, ale i objektivních potíží, jako je pocit těžkých a unavených nohou, noční křeče, otoky, kožní změny, záněty povrchových žil, bércový vřed. Je proto nezbytné tuto poruchu včas identifikovat a léčit, abychom předešli všem možným následkům a komplikacím varixů.

Co je nového

LETNÍ ŽILNÍ SCREENING

20.07.2020

Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!!!!

číst dále

PROVOZNÍ ŘÁD v “postpandemickém období"

02.04.2020

  INFORMACE pro pacienty ohledně šíření koronaviru Covid-19   Vážení pacienti,   Centrum Dermatologické Angiologie je standardně otevřeno!   Provoz je upraven na mírně zvýšen…

číst dále

Vysoká estetická úroveň námi užívaných kompresivních punčoch

02.04.2013

Naše KEP mají nejen vynikající technické parametry, ale jsou i vysoce estetické a mají výborný uživatelský komfort.

číst dále