Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00 Křečové žíly - varixy

Křečové žíly - varixy

Varixy jsou jedním z nejčastěji se vyskytujících lidských onemocnění. Epidemiologické studie o výskytu tohoto onemocnění hovoří o více než 30% postižené populace. Poměr nemocných žen k mužům je 2:1 až 3:1.

Příčiny vzniku varixů

Základním faktorem pro vznik varixů je vrozená dispozice vedoucí ke snížení pevnosti a pružnosti žilní stěny. Žilní krev se vrací z dolních končetin díky důmyslnému funkčnímu mechanizmu, který se nazývá žilně svalová pumpa. Za normálních okolností dokáže tento systém vrátit zpět k srdci veškeré množství krve, které do končetin tepnami přitéká. U osob s výše zmíněnou vrozenou poruchou stavby žilní stěny může dojít buď samovolně nebo vlivem různých faktorů (práce ve stoje i v sedě, antikoncepce, těhotenství) v různé etapě života k postupnému rozšíření žilní stěny a vzniku viditelných křečových žil. Toto rozšíření vede následně k poruše žilně svalové pumpy.

To vše vede k řadě subjektivních, ale i objektivních potíží, jako je pocit těžkých a unavených nohou, noční křeče, otoky, kožní změny, záněty povrchových žil, bércový vřed. Je proto nezbytné tuto poruchu včas identifikovat a léčit, abychom předešli všem možným následkům a komplikacím varixů.

Co je nového

LÉČBA HEMOROIDŮ

12.08.2013

Centrum Dermatologické Angiologie znovu rozšiřuje nabídku svých zdravotnických služeb pro stávající i nové pacienty o léčbu hemoroidů.

číst dále

Vysoká estetická úroveň námi užívaných kompresivních punčoch

02.04.2013

Naše KEP mají nejen vynikající technické parametry, ale jsou i vysoce estetické a mají výborný uživatelský komfort.

číst dále

Cílená aplikace– lepší kosmetické výsledky u mikroskleroterapie

02.04.2013

Optimální efekt při ošetření mikrovarixů nastává při aplikaci sklerotizační látky do tzv. nutritivní žíly. Tímto pojmem rozumíme žílu, ležící zpravidla ve vět…

číst dále