Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00 Skleroterapie

Skleroterapie

Jde o ambulantní injekční léčbu prakticky všech typů varixů, jejíž bouřlivý rozvoj nastal na přelomu 50tých a 60tých let minulého století, kdy byly vynalezeny nové chemické látky pro její bezpečné provádění. Podstatou skleroterapie je aplikace sklerotizační látky do křečové žíly po němž následuje proces její přestavby ve vazivo. U malých žil je tento děj prakticky nezřetelný, u větších žil je pak patrno přechodné zvětšení ošetřené žíly provázené jejím zatuhnutím a mírnou bolestivostí. Nedílnou podmínkou úspěšné skleroterapie je navazující komprese ošetřené končetiny speciální punčochou. Dobu komprese určí lékař. Obecně platí čímž větší ošetřená žíla, tím delší doba komprese. Životní a sportovní aktivity nejsou po ošetření ve většině případů nijak omezeny. Případné kontraindikace, kterých je málo, zváží lékař při prvotním vyšetření.

Skleroterapie větších varixů je hrazena z všeobecného zdravotního pojištění (pacient hradí pouze sklerotizační látku). Mikrovarixy, nesprávně též zvané „metličky“, jsou pouze kosmetickou poruchou a jejich ošetření hradí pacient sám.

Centrum dermatologické angiologie je díky vysoké odbornosti svých lékařů jediným zařízením v České republice, které školí lékaře ve skleroterapii (školící pracoviště Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví).

Výsledky naší skleroterapie

před

po

před

po

před

po

před

po

před

po

Co je nového

LÉČBA HEMOROIDŮ

12.08.2013

Centrum Dermatologické Angiologie znovu rozšiřuje nabídku svých zdravotnických služeb pro stávající i nové pacienty o léčbu hemoroidů.

číst dále

Vysoká estetická úroveň námi užívaných kompresivních punčoch

02.04.2013

Naše KEP mají nejen vynikající technické parametry, ale jsou i vysoce estetické a mají výborný uživatelský komfort.

číst dále

Cílená aplikace– lepší kosmetické výsledky u mikroskleroterapie

02.04.2013

Optimální efekt při ošetření mikrovarixů nastává při aplikaci sklerotizační látky do tzv. nutritivní žíly. Tímto pojmem rozumíme žílu, ležící zpravidla ve vět…

číst dále