Letní žilní screening - Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!

Přejít na eshop Sportovní kompresivní pomůcky CEP od firmy MEDI Objednávejte se na 605 21 09 21vždy po, út, st, čt 9:00 - 14:00 Echoterapie

Echoterapie

Krátký úvod

Echoterapie pomocí systému SONOVEIN® je inovativní technologie založená na principu využití terapeutického ultrazvuku s vysokou intenzitou. Na rozdíl od konvenční chirurgie, laserové nebo radiofrekvenční ablace je ultrazvuková terapie zcela neinvazivní zákrok, který nezanechává žádné jizvy. Léčba se plánuje během úvodní lékařské konzultace a obvykle je zapotřebí pouze jedno ošetření trvající 20 až 60 minut. Ve všech případech se pacienti mohou ihned po ošetření vrátit ke svým každodenním činnostem.

Popis metody

Během léčby echoterapií je vysoce intenzivní ultrazvukový paprsek zaměřen na chorobně změněnou žíly s identifikovanou poruchou funkce. Tepelná energie prochází kůží, aniž by ji porušila a je přímo cílena na struktury žilní stěny. Výsledkem tohoto působení je kompletní a trvalý uzávěr nemocné žíly. Každý léčebný energetický impuls přináší do žilní stěny teplotu kolem 90st. a ošetří tkáň zhruba o velikosti zrnka rýže. Vnímání tepelných impulzů je velmi individuální – v případě potřeby je možné oblast ošetřované žíly lokálně znecitlivět. Objem anestetika je však podstatně menší než množství aplikované podél kmenových žil během endovenózní termoablace, jako je endovenózní laser (EVLA) a radiofrekvenční ablace (RFITT).

Aplikační vysokovýkonná ultrazvuková sonda má paralelně nainstalovanou zobrazovací lineární ultrazvukovou sondu. Ta zajistí nejlepší možný směr a hloubku aplikace léčebné energie. Dokáže snadno sledovat a vést zdroj vysokovýkonného ultrazvuku i v průběhu „klikaté“ žíly, kterou není možné ošetřit žádnou z endovenózních metod. Žíly, které jsou obecně obtížně přístupné, jako jsou žilní spojky (“perforátory”), lze tedy takto léčit právě echoterapií - i v přítomnosti otevřeného žilního vředu a bez rizika infekce.

Na rozdíl od dosavadních způsobů ošetření křečových žil nejsou u přístroje SONOVEIN® potřebné žádné zaváděcí katetry, chemické injekce ani kožní řezy, což znamená, že po ošetření nevzniknou žádné jizvy, není riziko infekce a návrat k běžným životním i profesionálním činnostem je velmi rychlý.

Pro koho je metoda určena?

Ošetření SONOVEIN® je určeno pro pacienty se širokým spektrem obtíží - od vizuálních obtíží, kmenových a tubulárních varixů až po varixy provázané komplikacemi jako je svědění, křeče a otoky končetin, stejně tak jako pro pokročilá stádia s již vyvinutými pigmentacemi, chronickou atrofií a zánětem podkoží, probíhajícím či zhojeným bércovým vředem. Na rozdíl od jiných endovenózních metod lze navíc použít i u velmi širokých žil a žil s velmi nerovným průběhem.

Výhody a nevýhody

Výhody ošetřením echoterapií obecně

Výhody ošetření echoterapií navíc:

Co je nového

LETNÍ SCREENING

27.06.2022

Neváhejte s vyšetřením svých nohou s varixy!!!!

číst dále

ECHOTERAPIE- revoluční metoda léčby křečových žil v Centru dermatologické angiologie

24.06.2022

  Rádi bychom Vás informovali a dostupnosti nejnovější metody léčby křečových žil na našem pracovišti. Konkrétně se jedná o technologii odborně nazývanou ECHOTERAPIE. Více se dozv…

číst dále

PROVOZNÍ ŘÁD v “postpandemickém období"

02.04.2020

  INFORMACE pro pacienty ohledně šíření koronaviru Covid-19   Vážení pacienti,   Centrum Dermatologické Angiologie je standardně otevřeno!   Provoz je upraven na mírně zvýšen…

číst dále